Luftime të ashpra rreth Kyivit, raportohet për zyrtarë të vrarë ukrainas

Ka pasur luftime të ashpra herët të hënën në një zonë të gjerë nga veriu në perëndim të Kyivit, sipas zyrtarëve ukrainas dhe përmbajtjes së mediave sociale, raporton CNN. Forcat ruse duket se kanë shkuar në ofensivë në disa zona për të shtyrë drejt kryeqytetit ukrainas, përcjell Gazeta Botapress.info LEXO EDHE KETE ‘Armiku nuk do e … Vazhdoni me leximin e Luftime të ashpra rreth Kyivit, raportohet për zyrtarë të vrarë ukrainas