Lufta në Ukrainë, Erdogan telefonon Putinin

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka biseduar me telefon me presidentin rus, Vladimir Putin.Të dy presidentët biseduan për luftën në Ukrainë që ka filluar më 24 shkurt. Një ambasador rus në Kombet e Bashkuara thuhet se ka mirëpritur propozimet që ministrat rusë dhe ukrainas të zhvillojnë bisedime në Turqi javën e ardhshme. LEXO EDHE KETE … Vazhdoni me leximin e Lufta në Ukrainë, Erdogan telefonon Putinin