[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

LIVE | Protesta para Shtëpisë së Bardhë kundër Trump (Video)Para Shtëpisë së Bardhë po protestohet kundër urdhrit të Presidentit Donald Trump për ndalimin e refugjatëve në ShBA.

Protesta po mbahen në barë vendin dhe nisën në aeroportin ndërkombëtar John F. Kennedy, ku janë ndaluar 12 emigrantë pas urdhrit të së shtunës të Presidentit Donald Trump, që ndalon refugjatët të futen në SHBA për katër muaj.

Grupe të të drejtave të njeriut e kanë dënuar këtë lëvizje të Presidentit.

Urdhri i Trump u ndalon hyrjen në SHBA emigrantëve dhe fituesve të green-card nga shtatë vende me shumicë myslimane: Iraku, Irani, Libia, Somalia, Sudani, Siria dhe Jemeni

https://web.facebook.com/FoxNews/videos/10155057510951336/