[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lamtumirë Dortmund, Aubameyang befason me klubin e ri (Foto)Pierre-Emerick Aubameyang mund të transferohet në Francë gjatë verës

Sulmuesi i Gabonit, Pierre-Emerick Aubameyang mund të largohet nga Borussia Dortmund gjatë verës

 

Sipas France Football, ish sulmuesi i Monacos dhe Saint-Étienne mund të transferohet në Paris Saint-Germain, përcjell Express.

 

Këta të fundit gjatë verës prite të jenë aktiv, ku përveç Aubameyangut, synojnë ta transferojnë edhe Alexis Sanchezin nga Arsenali.

 

Por, përveç PSG-së të interesuar që ta transferojnë Aubameyangun janë edhe Milan e Real Madrid.