Lajmi i fundit: Ukraina i jep goditjen e rëndë Putin dhe Rusisë

Një komandant lufte i Rusisë, që udhëhoqi batalionin neo-nazist të Sparta, është qëlluar për vdekje në Ukrainë. “The Sun” shkruan se Vladimir Zhoga u vra gjatë betejës në qytetin lindor të Ukrainës Volnovakha, ditën e djeshme. Denis Pushilin, i cili kryeson territorin e shkëputur ukrainas të Donetsk, konfirmoi vdekjen e komandantit rus të luftës. LEXO … Vazhdoni me leximin e Lajmi i fundit: Ukraina i jep goditjen e rëndë Putin dhe Rusisë