Lajm i mirë nga bisedimet Rusi-Ukrainë

Moska dhe Kievi janë “në gjysmë të rrugës” për të rënë dakord për çështjen e çmilitarizimit të Ukrainës dhe pikëpamjet e tyre janë më të lidhura me neutralitetin e Ukrainës dhe heqjen dorë nga bashkimi me NATO-n, ka thënë negociatori rus, Vladimir Medinsky. Zelenskyt i shkon një lajm i papritur Agjencia ruse e lajmeve Interfax … Vazhdoni me leximin e Lajm i mirë nga bisedimet Rusi-Ukrainë