Lajçak pas takimit veç e veç me Kurtin e Vuqiqin: Nesër pres një marrëveshje!

  Përfaqësuesi Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar pas darkës në Bruksel. “I kam takuar Kurtin dhe Vuçiq ndaras, për të diskutuar programin dhe për t’i përgatitur për takimin e nesërm. Presim një marrëveshje nesër, jo finale natyrisht, do të ishte shumë naive të shpresonim atë”, ka thënë ai. Lajçak më tej tha se … Vazhdoni me leximin e Lajçak pas takimit veç e veç me Kurtin e Vuqiqin: Nesër pres një marrëveshje!