Laçak takon shefen e UNMIK-ut para raportimit për Kosovën në Këshillin e Sigurimit

Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm dhe Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, është pritur sot në takim nga emisari special i dialogut Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, në Bruksel. Lajcak përmes një cicërime në Twitter tha se në këtë takim diskutua për zhvillimet e fundit në Kosovë. Ai tha se po ashtu e informoi Ziadeh për zhvillimet … Vazhdoni me leximin e Laçak takon shefen e UNMIK-ut para raportimit për Kosovën në Këshillin e Sigurimit