[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ky është parashikimi i motit për vikend nga IHMK     Gjatë këtyre dy ditëve  vikendit do  mbajë mot me diell dhe vranesira  dendura  cilat vende-vende do te shoqerohen me riga  dobeta shiu.Temperaturat minimale do  levizin ndërmjet 2 deri 3gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do  lëvizin ndërmjet 7C deri 9 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do  shenoj zbritje rreth vlerave  normales. Do  fryjë erë nga juglindja dhe jugperendimi me shpejtesi 1-4 m/s