[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kush janë Talat Xhaferi e Ziadin Sela? (VIDEO)Talat Xhaferi është shqiptari i parë që është zgjedhur kryetar i Parlamentit të Maqedonisë.Ndërsa Ziadin Sela, lider i Lëvizjes Reforma në Maqedoni.

 

 

Për shkak të zgjedhjes së Xhaferit kryetar Parlamenti, gjendja eskaloi të enjten në Maqedoni, ndërsa nga ky eskalim dhe huliganizmi i shfaqur pësoi me lëndime të rënda, Ziadin Sela.

Por, cila është historia e këtyre dy politikanëve shqiptarë – për momentin politikanët më të përfolur në Maqedoni.