Kurti tregon a nis nesër mësimi

Kryeminsitri Albin Kurti pasi ka votuar në zgjedhjet e brendshme të LVV-së, është deklaruar para gazetarëve rreth grevës së mësimdhënësve, raporton Botapress.info Ai tha se shpreson që nesër të fillojë mësimi pasi këtë dëshirë e kanë edhe mësimdhënësit bashkë me nxënësit dhe prindërit e tyre. “Është dashur të fillojë më 1 shtator (mësimi). Jam i … Vazhdoni me leximin e Kurti tregon a nis nesër mësimi