Kurti arrin në Austri, nis takimi me kancelarin e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore nga Kancelari Federal austriak, Karl Nehammer. Pas takimit, i pari i Qeverisë së Kosovës dhe kancelari austriak do të mbajnë një konferencë për media nga ora 13:30. Kurti, gjatë vizitës në Vjenë, do të mbajë edhe një fjalim i ftuar nga Instituti Austriak për Politikë … Vazhdoni me leximin e Kurti arrin në Austri, nis takimi me kancelarin e shtetit