[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kundërshtari i Klitschkos e falë namazin, e sheh si themel të fortë (Foto)Anthony Joshua është duke u përgatitur për ndeshjen e 29 prillit, ndoshta më të rëndësishme të karrierës së tij profesioniste.

Ai ka postuar një fotot në Facebook ku shihet me disa miq të tijë duke kryer Namazin, transmeton indeksonline.

“Përveç fatit, punë së vështirë dhe talentit… Lutja është një bazë solide. Ajo ishte edhe më e bukur për t’iu bashkuar vëllait tim që udhëhoqi lutjen e pasdites”, ka shkruar Joshua.

Ndeshja mes boksierit anglez dhe ukrainas pritet t’i thyej rekordet e shikueshmërisë, ku thuhet se biletat pothuajse janë të shitura dhe Wembley do të jetë i stërmbushur. /