[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

“Kuku” për Barcen, çfarë muaji i vështirë po e pretMuaji shkurt njihet si më i shkurti edhe me ditë në kalendar, por për Barcelonën do të jetë goxha i gjatë. Gjatë këtij muaji skuadra katalonase do të përballet me skuadra të fuqishme në një orar të ngjeshur.

Plot tri ndeshje do ti ketë vetëm me Atletico Madridin, dy në kuadër të kupës, një në La Liga.

Përballje e vështirë do të jetë edhe ndeshja me PSG-në në Champions League, ndërsa lehtë nuk do të jetë as ndeshja me Bilbaon.

Barca do të udhëtojë edhe te Alaves, skuadër që e mposhti këtë edicion midis “Camp Nout”. Ndeshjet me Gijon dhe Leganes llogariten si më të lehta. /Indeksonline/