[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kujtim “vlla” pse gënjeve? Edona James e humbë gjyqinIsh Kujtimi, tani Edona James ka dalur humbëse në gjyq në Gjermani. Transseksuali kosovar nuk ka arritur të përfitojë nga gjyqi pasi kishte thënë se ishte përdhunuar nga një boksier gjerman.

Edona James ka shpërthuer në lot në seancën që u mbajt në Gjermani, por që akuzat e saj tani pritet ti kushtojnë.

Ajo/ai po akuzohet për kallzim të rremë. Madje Edona e ka pranuar se ka gënjyer dhe se nuk ishte përdhunuar.

Pretendimi i rrejshëm pritet ti kushtojë rëndë në gjyq, madje mund të burgoset për këtë./Indeksonline/