[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kryeministri Mustafa “ironizon” me deputetin Shpejtim MullliqKryeministri i vendit dhe kryetari i LDK se Isa Mustafa ka gjetur shkas nga nje deklarim i Shpejtim Bulliqit e Kuvendit i cili mohoi se trenin e kane ndale institucionet e vendit.

Mustafa ka shkruar ne Facebook se hyrja e trenit deri ne Kaçanik do te ishte nje lajm i mire per Serbine, nderkaq ka ironizuar me Bulliqin duke i thene se ky deputet qe vazhdon ta quaje veten deputet te LDK-se edhe me tutje mendon se Mali i Zi ka hyre shume thelle”

Ja postimi i Isa Mustafes ne Facebook

Ishte nje deputet yni që, për habinë time, tha se të tjerët e ndalën trenin, sepse ai do të arrinte në Kaçanik. Unë ia ktheva se ky do të ishte lajm i mirë për Serbinë, por se lajmi i vertetë (jo i mirë për Serbinë) është se treni nuk do ta kalonte kufirin. Të njëjtit deputet (që akoma vazhdon të thotë se është në LDK) edhe Mali i Zi i ka hyrë shumë thellë.