Kot thonë që ‘rrufeja nuk bie në hale’, nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur (PAMJE)

Stuhi të tmerrshme dhe madje një seri tornadosh goditën Oklahomën në SHBA dje në mbrëmje, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Por e habitshme ajo që ndodhi në qytetin Okmulgee (në jug të Tulsa), ku gjatë një stuhie të fortë një rrufe depërtoi brenda një ndërtese dhe udhëtoi nëpër banjë, duke shkatërruar totalisht bidenë.

Një tornado e madhe goditi qytetin Seminole dhe një tjetër tornado goditi qytetin Lockett të Teksasit, pranë kufirit me Oklahoma.

 

ngjashme