Konjufca për rastin tragjik në Turqi ku humbën jetën minatorët: Shpresojmë që të jetë e fundit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka reaguar për rastin tragjik që ndodhi në një minierë në Turqi, ku humbën jetën shumë minatorë. Konjufca ka shprehur ngushëllime dhe ka thënë se shpreson që ky është rasti i fundit. “Jemi thellësisht të pikëlluar për rastin tragjik e të dhimbshëm që ndodhi sot në mbrëmje në Amasra të Turqisë, … Vazhdoni me leximin e Konjufca për rastin tragjik në Turqi ku humbën jetën minatorët: Shpresojmë që të jetë e fundit