Konjufca në Tiranë, u flet nikoqirëve për rreziqet që i vijnë Kosovës nga Vuçiqi

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konufca, ka kërkuar në Tiranë që Shqipëria dhe Kosova të jetë brenda së njëjtës kornizë sa i takon qasjes ndaj Serbisë. Në deklaratën e përbashkët për shtyp me kryeparlamentaren Lindita Nikolla, Konjufca tha se Serbia është shumë armiqësore ndaj Kosovës. Megjithatë ai tha me bindje se Kosova nuk lëshon … Vazhdoni me leximin e Konjufca në Tiranë, u flet nikoqirëve për rreziqet që i vijnë Kosovës nga Vuçiqi