Kongresmenë e Senatorë letër Sekretarit Blinken: SHBA-ja të çojë sinjal të fortë në Ballkan pas agresionit rus

Ligjëvënës amerikanë, përfshirë kongresmenë e senatorë i kanë dërguar një letër Sekretarit amerikan Antony Blinken ku i bëjnë thirrje për fuqizim të rolit të ShBA-së në Ballkan pas agresionit rus në Ukrainë. Në letër mes tjerash bëhet thirrje edhe për finalizimin e dialogut Kosovë-Serbi. Ligjëvënësit amerikanë kanë shprehur shqetësimin për rritjen e ndikimit rus dhe … Vazhdoni me leximin e Kongresmenë e Senatorë letër Sekretarit Blinken: SHBA-ja të çojë sinjal të fortë në Ballkan pas agresionit rus