[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Komuna nuk iu del në ndihmë, fshatarët ndezin traktorët (Foto)Fshati Greme, në Komunën e Ferizajt është bllokuar nga bora.

Banorët e këtij fshati kanë marrë vetë iniciativën që ta pastrojnë rrugën dhe ta kthejnë atë në një gjendje të kalueshme.

Këtë, banorët po provojnë ta bëjnë me traktor, shkruan Indeksonline.

Në videon që një lexues i ka dërguar redaksisë së Indeksonline, shihet traktori teksa tenton të kalojë nëpër borë e ta pastrojë rrugën.

SHIKO VIDEON