[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kompania zvicrrane SBB me tren:Kosova është ShqipëriaNjë foto që po qarkullon kohëve të funditnë rrjetet sociale Facebook dhe Instagram, shihet një tren me mbishkrimin Kosova është Shqipëria.

Ky tren thuhet se i përket kompanisë zvicrrane SBB dhe se qarkullon në linjat hekurdhore zvicrrane, mirëpo akoma nuk dihet.

Treni i Serbisë  me mbishkrimin ”Kosova është Serbi”, u ndalua dje nga njësia speciale ROSU të qarkullonte nëpër hekurudhat e Kosovës.

Për më shumë shiheni fotografitë>

16105821_10154408226363924_7713517848201457307_n15965029_10154408226368924_6993656951886761806_n