[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kompania e sigurimeve jep detaje nga tentim plaçkitja në Badovc dhe për gjendjen e dy të plagosurveKompania e sigurimit “Besa Security” përmes një komunikate ka dhënë detaje në lidhje me tentim plaçkitjen e kombit të transportit të parave të gatshme afër Badovcit.

Sipas komunikatës së kompanisë, kombi është sulmuar nga armë të kalibrit të rëndë dhe me kallashnikov.

Dy punonjësit që janë plagosur janë jashtë rrezikut për jetë fal jelekëve antplumb që i kishin të veshur dhe ndihmës së parë që e ka dhënë një veture të FSK-së që po kalonte andej rastësisht.

Plaçikësit fatmirësisht nuk kanë arritur t’i marrin paratë