[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Koha kur pjestarët e TMK-së e ruanin me kallashë Hashim Thaçin (PDK) e Ismail Kurteshin (tash VV)Ish-Trupat Mbrojtëse të Kosovës, menjëherë pas demilitarizimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë poseduar armë të gjata.

Kjo dëshmohet edhe në një video nga një tubim i Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, ku shihen pjesëtarë të TMK-së me automatikë në duar, transmeton DrenicaOnline.

Ata po e siguronin rrugëtimin e ish-kryetarit të PDK-së Hashim Thaçi dhe fjalimin e tij në tubim. Krah per krah me Hashim Thaçi atebote ishte edhe Ismail Kurteshi tash i Vetevendosjes i cili tash eshte me i zeshmi ne VV kunder PDK-se dhe Hashim Thaçit.

Eh edhe kjo Yootube i ka fajet, kretj po i mban ne mend…edhe po i ruan!

 

https://www.youtube.com/watch?v=zsMymTWtRa0