[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Këto janë masat e sigurisë që përcollën Haradinajn në Gjykatë (Foto)Lideri i AAK-së dhe ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i përcjellë nga forca të shumta të policisë franceze, ka hyrë sot brenda Gjykatës në Colmar të Francës.

Haradinaj do të mbetet në paraburgim derisa Serbia të bëjë kërkesë zyrtare për ekstradim, ka bërë të ditur një Gjykatë e Apelit në Francë.

Kreu i AAK-së u arrestua dje pasdite nga policia franceze në bazë të një fletëarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Interpoli me kërkesë të Serbisë.