[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Juventus pranë finales, shkëlqen Higuain (Video)Juventus ka mposhtur 0:2 Monacon në udhëtim, për të bërë një hap të madh drejt finales së Ligës së Kampionëve

 
Skuadra e Juventusit ka bërë një hap të madh drejt finales së Ligës së Kampionëve, pas fitores 0:2 ndaj Monacos në udhëtim.
Të dy golat në këtë ndeshje i shënoi sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain në minutat 29’ dhe 59’.
Kujtojmë se në ndeshjen tjetër gjysmëfinale, Real Madrid mposhti mbrëmë Atletico Madridin me rezultat 3:0.