[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ju kujtohet Mogli? Ja sa është plakur ai (Foto)Libri i Xhunglës, një film ky që u realizua më 1994, mbeti në kujtesën e shumë njerëzve si një film mjaft i bukur.

Filmi tregonte një histori interesante mbi një fëmijë që mbetet jetim dhe rritet në xhungël, fëmijë ky emri i të cilit ishte Mogli dhe personazhi i të cilit u luajt nga Jason Scott Lee.

Aktori, që bëri për vete shumë njerëz nga roli i tij mahnitës në këtë film, tani është plakur mjaftueshëm sa për të mos e njohur më, shkruan GazetaExpress.

Jason Scott Lee (Mogli) është një aktor amerikan dhe një artist i arteve marciale. Ai është i njohur edhe për rolin e Bruce Lee më 1993 në filmin Dragoi: Historia e Bruce Lee.

Ai tani është 51 vjeç dhe ka një pamje krejt ndryshe. Shikojeni si duket ai, në fotografinë e fundit të postuar në Twitter: