[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Jep dorëheqje nga AKR-ja, nuk e duron më Behgjet PacollinArdian Bytyçi, jep doreheqje nga pozita e sekretarit të Degëss së AKR-së në Lipjan. Ne arsyetimin e tij ai thotë:

Të nderuar miq

Më lejoni që para se t’ua urojë festên e vitit të ri tu bëjë me dije se më nuk jam pjesë e AKR-së

(Aleanca Kosova e Re) .

I falenderojē të gjithë përkrahësit  dhe votuesit që pêr dy palē zgjedhje ishin pjesa ime më e mirë e punës .

U garantojë se nuk do ti zhgënjejë asnjeherê.

Largimi im nga ky subjekt politik vjen si rezultat i interferimeve të vazhdueshme të Presidentit Pacolli që është edhe rezultat i dhjetra largimeve të mëhershme  të figurave kyqe .

 

Karvanit të :

 

Ibrahim Makolli

Mimoza Kusari

Riza Smaka

Fadil Ismajli

Driton Tali

Shkumbin Demalijaj

Njomza Emini

Afrim Hoti

Naim Maloku

Fadil Maloku

Omer Daku

Ibrahim Gashi

Suzan Novobérdali

Rita Hajzeraj

Ramadan Qehaja

Banush Pacolli

Bernard Nikaj

 

Etj etj po i bashkohem edhe unë.