[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

“Jam krenare për prejardhjen shqiptare”, këngëtarja tërbon sërish grekët dhe zhvishet nudo (Foto)“Jam krenare për prejardhjen shqiptare”, shkruhet me shkronja të mëdha në kopertinën e revistës greke Down Town.

Eleni Foureira, këngëtarja, emri i së cilës shpesh herë është bërë temë debati, duke pozuar totalisht nudo, ka folur edhe njëherë për prejardhjen e saj.

Midis të tjerash ajo ka thënë se është krenare që është shqiptare, duke shtuar madje se tashmë ka “hapur një shkollë me emrin Foureira”. Për shumë vite i shmangej çdo pyetjeje në lidhje me të shkuarën e saj dhe gjithçka tjetër që kishte të bënte me jetën jo profesionale.

“Racizmi është diçka e ulët. Nuk është për njerëzimin. Unë nuk kam frikë nga asgjë. Jam krenare për atë që jam, ashtu siç jam lindur, mënyrën me të cilën jam rritur dhe për faktin që deri tani ia kam dalë, sepse vërtet kam luftuar”, ka thënë ajo, duke vazhduar më tej: “Gjithçka rreth prejardhjes sime ka filluar që kur isha e vogël. Por më pas, kur pashë që njerëzit më donin për Elenin dhe

Ndërsa për të gjithë ata që thonë se kopjon Beyonce dhe Rihannën ajo përgjigjet kështu: “Nuk kam dëgjuar ndonjëherë të më thërrasin “Rihanna e të varfërve”, por “Queen Foureira”, ose “Queen Eleni”. Janë të shumta këngëtaret greke që u pëlqej, disa madje më thonë se kam hapur “shkollën Foureira”, ka përfunduar ajo./TiranaOB