[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja temperaturat që do të mbajnë gjatë ditës së sotme në 8 qytetet kryesore të venditNë pjesën e parë të ditës  do të mbajë mot me diell, kurse pasdite me vranësira të

dendura dhe shkarkime rrufesh. Vranësirat vende-vende do të shoqërohen me

reshje shiu të intensitetit mesatar. Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet

7-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet  23-25

gradë Celsius. Do të fryjë erë herë-herë me vrull nga jugperëndimi dhe verilindja

me shpejtësi  1-11m/s.

4maj 2017

 

Prishtinë                              8              24

Pejë                       8              24

Prizren                 10           25

Podujevë                            8              24

Ferizaj                   7              23

Gjilan                    8              24

Gjakovë                               9              25

Mitrovicë                             7              23