[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja si i gëzohet lirimit të Haradinajt ky qytetar: Jam shok me Ramushin!… (Foto)     

 

Botapress, 27 prill – I është gëzuar tej mase lrimit të Ramush Haradinajt. Ka vënë kapelën e UÇK-së, ka vendosur tabelën UÇK në veturë dhe ka nisur defilimin nëpër qytet shkruan Botapress.

 

Por ai është ndalur nga Policia e Kosovës dhe përveç dokumenteve të identifikimit atyre u ka treguar edhe fotografinë në telefon se ka takuar Ramushin në Francë dhe se është shok i ngushti i Ramush Haradinajt.

Policia ka lënë të lirë pa e ndëshkuar këtë bashkatdhetarë që ishte gëzuar shumë lajmit për lirimin e Haradinajt