[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja kush ishte Dino Asanaj (Profil)Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e parë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”.

Dokumentari i kushtohet vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Në këtë dokumentar mund të shihni një profil të Dino Asanajt; nga studimet në Beograd, migrimi në SHBA dhe lidhjet e tij të fuqishme me njerëzit kryesorë të diplomacisë amerikane gjeta luftës së Kosovës.

Shikojeni videon e mëposhtme.