[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja kush i prishi përfundimisht AAK-në e Vetëvendosjen!Dardan Molliqaj, Sekretar Organizativ ne Vetevendosje, ka kallxue se me AAK’n jane prishe per dy sene kryesore.

“Kur asht fole per Qeverine, AAK ka qene kambengulese per PDK’n, dhe ne variantin e VV’s ka qene zgjedhja ma e mire LDK”, ka thane Molliqaj, tue shtue se dami ma i madh ketij vendi ju ka ba prej PDK’s.

Ai ka theksue se PDK ka qene ne pushtet ma gjate dhe ka pase fuqi ma te madhe dhe jo pse LDK asht ma e mire, por ka fuqi dhe mundesi ma pak se keto tjerat.

Molliqaj ka shtue se kjo ka qene pika kryesore dallues dhe se per kete pike ai ju ka thane publikisht edhe liderave te AAK’s dhe Nismes se asht mire me ju kallxue njerezve se dallimi kryesor asht ketu.