[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja kush i bashkohet AAK-së (Foto)Botapress, 24 Prill

Përmes një postimi në Facebook Aleanca e Ardhmërisë së Kosovës ka njoftuar se eksperti i xheodezisë, Xhelal Canziba i është bashkuar kësaj partie, shkruan Botapress.

 

Xhelal Canziba është nga Rahoveci dhe njihet si jëri prej ekspertëve kulmor të xheodezisë, që poashtu person me vlera kombëtare e politike thuhet në këtë njoftim të AAK-së. /Botapress.info

 

Ky është postimi i AAK-së në Facebook:

Xhelal Canziba i bashkohet AAK-së

Xhalal Canziba, njëri ndër personalitetet më të rëndësishme në Rahovec, njeri i vlerave kombëtare e politike dhe njëri prej ekspertëve kulmor të xheodezisë, sot i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.
Zoti Canziba, njeri aktiv i politikës në Kosovë, tha se i bashkohet Aleancës së Haradinajt, për të dhënë kontributin e tij për vendin, në këto momente bukur të ndjeshme. Ramush Haradinajn dhe AAK-në, i shoh si adresën më të duhur politike, pë të dhënë atë që kam, për të çuar përpara proceset me të cilat sot po përballet Kosova.
Zotit Canziba, mirëseardhje në AAK, i uruan drejtuesit më të lartë të AAK-së. Canziba një urim për rrugëtim të përbashkët e ka marrë edhe nga vet Ramush Haradinaj.

Image may contain: 10 people, people standing