[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ja cili avokat nga Kosova përkrah vendimin e presidentit Trump 

Arianit Koci avokat nga Kosova ka arsyetuar vendimin e presidentit amerikan Donald Trump per ndalimin e hyrjes ne ShBA te qytetareve te 7 vendeve muslimane. Koci ka thene se megjithese pasojat juridike e politike jane shume serioze, ky vendim eshte legjitim.

Ja postimi i avokatit Arianit Koci ne Facebook

 
Presidenti Trump e ka marrë urdhërin ekzekutiv të shumë përfolur.
Pasojat juridike dhe politike, po duken serioze.
Por, sipas vogëlsisë sime, ky vendim është i ligjshēm.

Mund të mos e kuptojmë këtë urdhër; mund të mos e pëlqejmë, apo edhe mund të mos pajtohemi.
Por, ky urdhër është legjitim.
Presidenti amerikan po i pērmbush saktësisht premtimet, për të cilat i ka fituar votat e popullit më demokratik në botë!