[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

ISIS merr përgjegjësin për sulmin në ParisI ashtuquajturi Shteti Islamik ka marrë përgjegjësin për sulmin që ndodhi sonte (e enjte) në Champs-Elysées ku një polic u vra dhe dy të tjerë mbetën të plagosur.

 

 

Sipas kësaj organizate terroriste sulmi në Paris është kryer nga një pjesëtar i saj belg, raporton The Sun, transmeton lajmi.net.

Sulmuesi i cili u qëllua për vdekje mendohet të ketë qenë i njohur për shërbimet e sigurisë për “lidhjet ekstremiste”.