[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ish-presidenti Bush shtrohet në IntensivëNjë zëdhënës i ish-presidentit amerikan, George H.W. Bush, ka bërë të ditur se Bush, në spital që nga e shtuna, është shtruar tani në repartin e përkujdesjes intensive, për të trajtuar një problem me frymëmarrje nga pneumonia.

Zëdhënësi Jim McGrath ka thënë se edhe bashkëshortja e Bushit, Barbara, është shtruar në Spitalin Metodist të Hjustonit, pasi ka nisur të përjetojë lodhje dhe kollitje, transmeton Express.

McGrath ka bërë të ditur se ish-presidentit 92-vjeçar i është bërë anestezia, për një procedurë për mbrojtjen dhe pastrimin e rrugëve të tij të frymëmarrjes.

Ai është në gjendje stabile dhe po pushon rehat, ka njoftuar zëdhënësi.

Barbara Bush është 91-vjeçare. Çifti ka shënuar përvjetorin e 72’të të martesës më 6 janar.