[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

I thanë se nuk e meritonte të bëhej nënë për shkak të varësisë nga palestra por… (Foto)Chontel Duncan kishte mahnitur shumë njerëz me fotografitë e saj ku shfaqej tejet në formë përgjatë shtatzanisë.
Modelja kishte qenë aktive në palestër edhe në javën e 36-të shtatzënisë, transmeton ORAinfo.

Por gjatë kësaj kohe ajo ka treguar se rubrika e mesazheve ka qenë e bllokuar nga fjalë dhe ofendime të ndryshme.

“Njerëzit ofendoheshin nga fotografitë që i postoja gjatë shtatzënisë duke më thënë se nuk po kujdesem për bebin”, ka thënë ajo.

Por lindja ka shkuar me sukses të madh kurse foshnja i ka pasur plotë 3 kilogramë e gjysmë.

28 vjeçja ka thënë se ka pasur momente kur këto komente negative e kanë ndikuar disponimin e saj por shumicën e herëve i ka tejkaluar me vetëbesim dhe përkrahjen e familjes së saj. /ORAinfo/

Australian founder of HIIT and fitness model Chontel Duncan (pictured with baby Jeremiah) has opened up about how she dealt with criticism she faced for training during pregnancy

Mindset matters: Ms Duncan said she believes her mindset got her through and she had extreme confidence in her abilities

Healthy attitude: ‘Each woman carries different and this most certainly doesn’t mean one is doing something wrong or not healthy,’ Ms Duncan said at 21 weeks pregnant