Hoxhaj: S’ka njohje de-facto apo de-jure, ka vetëm njohje

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se marrëveshja për Planin Evropian e përmban njohjen. Hoxhaj thotë se nuk ka rrugëdalje nga kjo marrëveshje dhe se duhet të nënshkruhet.     https://botapress.info/von-der-leyen-pret-qe-kosova-dhe-serbia-te-jene-konstruktive-ne-takimin-e-se-shtunes-ne-oher/“Marrëveshja është e pashmangshme. E domosdoshme dhe në linjë me interesat shtetërore të Kosovës”, tha ai. Çka … Vazhdoni me leximin e Hoxhaj: S’ka njohje de-facto apo de-jure, ka vetëm njohje