[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Homazhe te varri i Fadil Feratit, nderon edhe Kreshink SpahiuSot në varrezat e qytetit në Istog zyrtarë të lartë të LDK-së dhe aktivistë të tjerë kanë bërë homazhe te varri i Fadil Feratit, ish-nënkryetar i LDK-së dhe kryetar i Istogut.

Në krye të delegacionit të LDK-së nga Prishtina ishte Ismet Beqiri dhe deputetë, zëvendësministra e zyrtarë të tjerë të pushtetit qendror, përfshirë këtu edhe kryetarin e Istogut, Haki Rugovën.

Në nderim të Fadil Feratit kishte ardhë edhe Kreshnik Spahiu, kryetar i Aleancës Kuq e Zi nga Shqipëria.16442952_1542602652424364_214428446_o