[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hillary Clintonit i ka ndodhur dicka shumë e rëndë?Ish kandidatja presidenciale demokrate, Hillary Clinton duket se ka marrë një kthesë të papritur në jetën e saj dhe po kërkon divorcin nga bashkëshorti i një jete të tërë: ish presidenti Bill Clinton.
“USA News Today” raporton se avokati i Hillarit, dorëzoi dosjen e divorcit, në Gjykatën Supreme të Shtetit të Nju Jorkut, të mërkurën, sipas dokumenteve të siguruara nga “Christian Times Newspaper”.
Sipas dosjes së siguruar nga mediat, çifti ka rënë dakord mbi një marrëveshje për ndarjen dhe mbi kushtet se si do të menaxhohet pasuria martesore.
Hillary dhe Bill janë martuar më 11 Tetor të 1975-ës në Arkansas, ku ishin prezent edhe 15 miqtë e tyre më të afërt.
Martesa e çiftit ka qenë një mister për vite të tëra, pasi jo rrallë herë janë bërë publike tradhtitë dhe skandalet seksuale të Bill Clinton dhe jetës së tij të dyfishtë.Megjithatë asnjë koment zyrtar nuk ka ardhur nga Clinton-ët mbi këto raporte të detajuara, të dosjes së divorcit.