[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Haxhi Avdyli flet për kandidaturën e Anton Qunit për kryetar të LDK’sëKandidati për deputet, Haxhi Avdyli, në emisionin DPT te Fidanin në T7, ka folur për kandidaturën e Anton Qunit për kryetar të LDK’së.

Ai ka thënë se Quni do të jetë më i zëshëm për ngritjen e zërit ndaj kolegëve të vetë.

“Anton Quni do të jetë më i zëshëm për ngritjen e zërit ndaj kolegëve të vetë”, është shprehur Avdyli.

“Kam pritur që ai nuk do të bie pre e këtyre lojërave që i ka organizuar Isa Mustafa”, ka thënë Avdyli.

Tutje, ai tha se Quni ka vlera ushtarake dhe politike, edhe pse për gjasat e Qunit të bëhet kryetar Avdyli nuk foli.

“Mendoj që është vlerë e LDK’së dhe që ka një background të mirë ushtarak dhe politik. Është një politikan i pjekur, por gjasat e Antonit të bëhet kryetar, unë nuk i di”, shtoi Avdyli./