[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Haradinaj me 9 shkurt në Kosovë (Foto)Për Kosovën e sidomos për familjen Haradinaj nëntë shkurti do të jetë ditë feste dhe gëzimi, pasi që për herë të fundit gjenerali Ramush Haradinaj, pritet ti thotë MJAFTË propagandës serbe ndaj tij para Gjykatës së Colmarit në Francë.

Kjo gjykatë javën e kaluar vendosi që me 9 shkurt të mbahet seanca finale ku do të shqyrtohet edhe materiali propagandues serb për ekstradim të Haradinajt, i cili me asnjë gjasë teorike nuk mund të ndodh, pasi që ky material i mbledhur nga Serbia përmbanë të dhëna të pasakta dhe të shpifura nga ‘drejtësia’ serbe.

Natyrisht se kjo ditë do të jetë ndër më të mira të fillimit të këtij viti, pasi që Kosovës do ti kthehet Haradinaj./Gazeta NewBorn/

ram