[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hajnat vjedhin një familje në Mazgit të ObiliqitFshati Mazgit, Obiliq 12.02.2017-00:25. Viktima femër K/Boshnjake raporton se tre persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë saj dhe me forcë ia kanë grabitur 150 € dhe kanë ikur në drejtim të panjohur. Lidhur me rastin është shoqëruar në stacion një i dyshuar mashkull K/Shqiptar dhe me vendim të prokurorit i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.njofton Zyra per medie e Policise se Kosoves, raporton Botapress.