[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gruaja martohet me veten pas ndarjes me të dashurin 

Një grua u martua me veten në një ceremoni e cila kushtoi një mijë funte pasi u nda nga i dashuri i saj. Meg Taylor Morrison nga Atlanta, Georgia, gjithmonë kishte dashur të martohej në Halloween 2020. Sidoqoftë, pas një ndarje miqësore në qershor të vitit 2020, 35-vjeçarja kuptoi se dasma e saj e ëndrrave duhet të evoluojë në diçka ndryshe .

Pasi kishte dëgjuar për njerëz të tjerë që kryenin ceremoni të vetë-martesës, Meg vendosi që ajo nuk kishte nevojë për askënd tjetër për të vazhduar me dasmën.

Meg e planifikoi me përpikmëri ditën e saj të veçantë për muaj me radhë, duke porositur një tortë martese, duke zgjedhur fustanin perfekt dhe natyrisht, duke zgjedhur një unazë diamanti.

Ajo pranon se nuk ishte gjithmonë plotësisht e rehatshme duke planifikuar një martesë për një dhe shpesh pyeste nëse miqtë dhe familja e saj do t’i shikonin veprimet e saj si narciziste ose kompensuese për të mos pasur një burrë. Por për Meg, arsyeja kryesore për t’u martuar me veten ishte të largohej nga përpjekjet për të kënaqur njerëzit e tjerë dhe në vend të kësaj të përqendrohej në vendosjen e vetes së parë.

Për Meg, martesa me vetveten ka qenë një përvojë pozitive duke e kujtuar atë të besonte në gjykimin e saj dhe të vinte më së pari shëndetin dhe lumturinë e saj në baza ditore, transmeton Klan Kosova.

“Doja të martohesha me veten si një akt i dashurisë për veten”, tha Meg. “Kam kaluar një ndarje shumë të dashur pak më parë në qershor. Unë kisha dëgjuar më parë për ceremonitë e vetë-martesës dhe mendova, nuk kam nevojë për dikë tjetër që ta bëj këtë martesë”./Botapress/