[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gjykata Speciale nesër shpalos vendimin, edhe një hap më afër ngritjes së aktakuzave   

 

Botapress, 25 prill – Gjykata Speciale të mërkurën do të shpalos vendimin në lidhje me kushtetutshmërinë e Rregullores së Procedurës dhe të provave që miratuan gjykatësit e Dhomave të Specializuara të Kosovës më 17 mars 2017.

 

Rregullorja hyn në fuqi 7 ditë pasi Dhoma e Specializuar ta thotë fjalën e saj rreth kushtetutshmërisë, vendim ky i cili do ti hap rrugën Prokurorisë të ngrit aktakuzat./21Media