[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gjuriq me porosi nga BeogradiDrejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë,  Marko Gjuriq, ka dënuar ashpër siç e ka quajtur “valën e  re të kërcënimeve dhe sulmeve ndaj serbëve në Kosovë, duke shtuar se askush nuk do të jetë në gjendje që të detyrojë Serbinë të heqë dorë nga lufta e saj për interesat legjitime të popullit serb”.

Ai tha se sot në Rahovec në afërsi të kishës, është gjetur një  bombë e cila ishte lënë atje për “të frikësuar popullatën serbe”, dhe se tek ujësjellësi  në Mitrovicë është gjetur  një mjet shpërthyes, raporton Tanjug, përcjellë Klan Kosova.