[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gjest i pazakontë nga Hashim Thaçi, ja çfarë i tha Vuçiqit në Bruksel (Video)Takimi mes palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel tashmë është  mbajtur.

Para fillimit të këtij takimi, Federca Mogehrini fton përfaqësuesit e të dyja vendeve për ta bërë një fotografi së bashku, shkruan Indeksonline.

Në këtë rast kryeministri serb, Alexander Vuçiq, shihet se heziton të shkoj për të dal në foto, dhe me këtë rast vërehet se si Mogherini i thotë që të vije pasi kjo është krejtësisht normale.

Me këtë rast Thaçi iu drejtohet anglisht duke i thënë se “ti je njeri i dramave”.

Më në fund Vuçiq pranon dhe afrohet për të dal në fotografi.