[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gjermanët po i frikësohen Kosovës (Foto)



Gjermania dhe Kosova janë vendosur në një grup në ndeshjet kualifikuese për Evropianin e grupmoshave U21 “Italia 2019”.

Gazeta më e madhe gjermane, “Bild” e ka quajtur si grup i vështirë përkundër faktit se ata kanë në vete lojtar që luajnë në skuadrat më të mëdha evropiane.

Ata kanë thënë se nuk njihet mirë potenciali i Kosovës dhe se Gjermania nuk do të duhet ta nënvlerësojë një skuadër që ka dëshirë të fitoj. /IndeksOnline/