[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gjendet në kanal i vdekur fëmija shqiptar, dyshime mbi nënën dhe njerkunNjë djalë 5 vjeç është gjetur i pajetë i mbytur në një kanal në Francë. Nëna dhe njerku i tij janë të dushuar për dhunë dhe janë ndaluar nga policia. Fëmija dyshohet se nxorr jashtë mesnatën e së dielës duke aguar e hënë në formë dënimi pasi kishte urinuar në shtrat. Nga autopsia ka dalë edhe pse fëmija kishte dëmtime në kokë dhe trup ccka dyshohet se është rrahur barbarisht nga njerku.
Familja e tij nga babi bilogjik kanë hapur një faqe me emrin “Yanis engjëlli ynë” në kujtim të tij ku kërkojën edhe donacione për varrimin e djalit. Po kështu aty të njohurit mund të lënë edhe mesazhe ngushëllimi për të voglin që vdiq tragjikisht nga sjellja kafshërore e familjarëve./shqiperiaime.al